گروه پژوهشی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

EN | FA

سلول درمانی آرتروز زانو

دوشنبه ، 02 مهر 1397

سلول

درمان با سلول های بنیادی برای استئوآرتریت (OA): درمان ریشه‌ بیماری، نه فقط علائم آن

 

استئوآرتریت علت اصلی درد و معلولیت پا در سراسر جهان است. با توجه به افزایش جمعیت مردم و افزایش میل به آزادی فردی در سنین بالاتر، رویکرد های درمانی جدید ضروری است.

 

در حال حاضر درمان به طور عمده هدف قرار دادن علائم بیماری است، یعنی فقط استفاده از یک سری مسکن برای کاهش درد. و هیچ کدام از روش های درمانی کلاسیک  قادر به تغییر ساختار فرآیند های استئوآرتریت و یا جلوگیری از پیشرفت بیماری نیستند. درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی نتایج قابل توجهی را در بازسازی بافت های آسیب دیده به وجود آورده است و بخشی از روند پیری و پروتئین های مرتبط با ایمونولوژی استئوآرتریت را نیز باز می‌گرداند.

 

اخیرا تحقیقات علمی مبتنی بر شواهد نشان داده است که درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی قادر به اثر بخشی واکنش های ایمنی استئوآرتریت، بهبود بازخورد عرضه عصب از دست رفته، تمایز به کندروسیت ها (سلول هایی که غضروف تولید می کنند)، و غیره، و اثرات طولانی مدت برای درمان استئوآرتریت در مقایسه با دارو های استاندارد (مانند دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی مثل "NSAIDs") که تنها به طور موقت علائم را مسدود می کند.

 

نسل بعدی درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی، درمان با ترشحات سلول بنیادی است که در ترکیب با اقدامات درمانی معمول، یک رویکرد بازسازی جدید برای ناحیه ضایعه در درمان استئوآرتریت می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی برای استئوآرتریت، لطفا با ما تماس بگیرید.

ما بخاطر شما همیشه اینجاییم.